Cejnar Zdeněk

Z 110 let atletiky v Hradci Králové
Verze z 10. 7. 2014, 20:08, kterou vytvořil Pavelrytir (diskuse | příspěvky)
(rozdíl) ← Starší verze | zobrazit aktuální verzi (rozdíl) | Novější verze → (rozdíl)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Cejnar Zdeněk, (1982) - žije v Hradci Králové, je ženatý a má dceru Nelu.

Držitel oddílového rekordu v akci.
Příprava na pokus v hradecké kleci.

Ač náš jeden z nejúspěšnějších vrhačů posledních let, Zdeněk začal s atletikou na všeobecné poměry vcelku pozdě, až v sedmnácti letech. Na atletický stadion ho přivedla maminka, které se nelíbilo, že se již nevěnuje žádnému sportu. Předtím totiž dělal basketbal na celkem vysoké úrovni, ale po nějaké době v něm neviděl svou budoucnost. Patřil k silnému ročníku chlapců a od žákovské kategorie se se svým týmem zúčastňoval závěrečných turnajů o mistra ČR, v dorostenecké kategorii dokonce jeho družstvo vyhrálo dorosteneckou extraligu. Čtyři jeho spoluhráči se basketbalem doposud úspešně živí na profesionální úrovni. Sám hrál velmi dlouho v základní pětce a postupem času ze sestavy vypadl kvůli neshodám s trenérem. Sám po atletice pokukoval, ale k trénování atletiky ho popostrčila až maminka.


Zdeněk začínal trénovat pod vedením Milana Brzka, poté si odskočil na čtyři roky do Prahy na studia VŠEM, které nedokončil, a v oddíle Sparta Praha trénoval u českého rekordmana v kouli Remigia Machury. Za tento oddíl i závodil. Když se vrátil do Hradce Králové, opět se o jeho přípravu staral Milan Brzek. S tou mu pomáhal i Jan Kujal a jeho bývalý parťák ze Sparty Michal Oertelt. Od roku 2011 ho trénuje Pavel Vilímek. V roce 2014 si dal Zdeněk pauzu, ale plánuje comeback.

Mezi světovými koulaři je mu nejvíce sympatický Arsi Harju, olympijský šampion ve vrhu kouli ze Sydney 2000. Zde původ Zdeňkovy přezdívky Arsi.

Nyní pracuje v rodinné firmě Texim jako ředitel divize Texim zahradní nábytek. Odmaturoval na gymnáziu Boženy Němcové v Hradci Králové.

Nejlépe se umístil v mužské kategorii ve vrhu koulí na MČR v Kladně v roce 2005 a to na čtvrtém místě výkonem 16,97m. O rok později na Akademických hrách v Brně obsadil druhé místo ve stejné disciplíně výkonem 16,24m.


Jeho osobní rekordy: vrh koulí 17,47m z roku 2009, což je zároveň oddílový rekord mužů v hale. Zdeněk drží i oddílový rekord na dráze z roku 2009 výkonem 17,37m. Od roku 2005 je jeho osobní rekord i rekordem oddílovým. Hod diskem 47,68m.