Konířová Jana

Z 110 let atletiky v Hradci Králové
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Konířová Jana (1989) - narodila se a žije v Hradci Králové. Maturovala v roce 2008 na Střední odborné škole veřejnosprávní a humanitární ve Stěžerách.

Kolín, 2005. Jana skáče v lize. Foto F. Karlík.

Když byla Jana v páté třídě na ZŠ Štefcova, všimla si jejích sportovních vloh a potenciálu trenérka Jana Voříšková a nabídla jí přestup v dalším ročníku do sportovní třídy. Protože sport měla moc ráda, s radostí tuto nabídku přijala. Do atletiky se zamilovala. Zaujalo ji na ni, že to je sport velmi všestranný, ve kterém je možné si vyzkoušet mnoho disciplín, které předtím měla možnost sledovat pouze v televizi. Jana Voříšková se stala její trenérkou, s přechodem na školu střední ji trénoval dva roky Milan Laštůvka. Atletický vzor přímo neměla, ale ráda sledovala techniku Jaroslava Báby, který závodí ve stehné disciplíně jako Jana, výšce. Fandila ale všem českým reprezentantům včele s Romanem Šebrlem.

Černým hradeckým dresům byla vždy věrná, nikdy nehostovala ani nepřestoupila do jiného oddílu. Závodit začínala na 800m, 60m př.a 100m př., které ji spolu s výškou nejvíce bavily. Trvale zůstala ale jen u skoku vysokém, kterému se věnovala po zbytek své závodní kariéry. Díky svým výkonům ve výšce se několikrát nominovala a závodila na MČR a zúčastnila se i mezistátních utkání. V této disciplíně se úspěšně umisťovala i ve II. lize žen. Vyzkoušela si i sedmiboj, dokonce přímo na MČR.

Mezi své největší zážitky řadí svou první účast na MČR ve skoku vysokém: "Brala jsem to tehdy sportovně, že se nemůžu umístít, považovala jsem to "pouze" za dobrou zkušenost, ale mně se povedlo nejen si zlepšit osobní rekord, ale navíc jsem se umístila na II. místě, což bylo úžasné."

Osobní rekordy: 800m 2:39,10 (2004), 100m př. 18,8 (2003), výška 1,63 (2004).