Síň slávy Hradecké atletiky: Porovnání verzí
Skočit na navigaci
Skočit na vyhledávání
(→Síň slávy Hradecké atletiky) |
|||
(Nejsou zobrazeny 4 mezilehlé verze od stejného uživatele.) | |||
Řádek 4: | Řádek 4: | ||
* '''[[Jehličková Jaroslava|Jaroslava Jehličková]]''' (účastnice OH 1968 a 1972, '''na ME 1969 zlato a WR 1500m''', účastnice ME 1971; NR 800m, 1500m; platný oddílový rekord 800m) | * '''[[Jehličková Jaroslava|Jaroslava Jehličková]]''' (účastnice OH 1968 a 1972, '''na ME 1969 zlato a WR 1500m''', účastnice ME 1971; NR 800m, 1500m; platný oddílový rekord 800m) | ||
* '''[[Prouzová Jitka|Jitka Prouzová Kostková]]''' (účastnice ME 1978; NR disk) | * '''[[Prouzová Jitka|Jitka Prouzová Kostková]]''' (účastnice ME 1978; NR disk) | ||
− | * '''[[Valentová Zuzana|Zuzana Valentová Lajbnerová]]''' (účastnice OH 1988; NR sedmiboj; platné oddílové rekordy výška, disk, "nový" oštěp, kladivo, sedmiboj) | + | * '''[[Valentová Zuzana|Zuzana Valentová Lajbnerová]]''' (účastnice OH 1988; NR sedmiboj; platné oddílové rekordy výška, disk, "nový" oštěp, 2012-14 i kladivo, sedmiboj) |
− | |||
* '''[[Bezdíček Antonín|Antonín Bezdíček]] in memoriam''', (trenér 1950 – 1990, svěřenci [[Jehličková Jaroslava|J. Jehličková]], [[Tomáš Josef|J. Tomáš]], [[Bartůněk Václav|V. Bartůněk]], [[Prokopová Sylva|S. Prokopová]]) | * '''[[Bezdíček Antonín|Antonín Bezdíček]] in memoriam''', (trenér 1950 – 1990, svěřenci [[Jehličková Jaroslava|J. Jehličková]], [[Tomáš Josef|J. Tomáš]], [[Bartůněk Václav|V. Bartůněk]], [[Prokopová Sylva|S. Prokopová]]) | ||
* '''[[Frič Jaromír mladší|Jaromír Frič ml.]]''' (účastník ME 1978) | * '''[[Frič Jaromír mladší|Jaromír Frič ml.]]''' (účastník ME 1978) | ||
* '''[[Charvát Jaroslav|Jaroslav Charvát]]''' (účastník ME 1974; NR kladivo) | * '''[[Charvát Jaroslav|Jaroslav Charvát]]''' (účastník ME 1974; NR kladivo) | ||
− | * '''[[Kynos Jiří|Jiří Kynos]]''' ('''OH 1972 4. 4x100m''', ME 1969 bronz 4x100m, '''ME 1971 zlato 4x100m'''; NR 200m, | + | * '''[[Kynos Jiří|Jiří Kynos]]''' ('''OH 1972 4. 4x100m''', ME 1969 bronz 4x100m, '''ME 1971 zlato 4x100m'''; NR 200m, až 11.5.2019 překonaný NR 4x100m) |
* '''[[Kynos Václav|Václav Kynos]] in memoriam''' (účastník '''ME 1958 4x100m 4.'''; NR 4x100m, NRv 100m) | * '''[[Kynos Václav|Václav Kynos]] in memoriam''' (účastník '''ME 1958 4x100m 4.'''; NR 4x100m, NRv 100m) | ||
* '''[[Lajbner Václav|Václav Lajbner]]''' (odd. rek. koule, disk, oštěp, trenér 1962? – 1985?, svěřenci [[Lajbnerová Lívie|L. Lajbnerová]], [[Jaroslav_Vidrna|J. Vidrna]], [[Charvát Jaroslav|J. Charvát]], [[Prouzová Jitka|J. Kostková]], [[Valentová Zuzana|Z. Lajbnerová]]) | * '''[[Lajbner Václav|Václav Lajbner]]''' (odd. rek. koule, disk, oštěp, trenér 1962? – 1985?, svěřenci [[Lajbnerová Lívie|L. Lajbnerová]], [[Jaroslav_Vidrna|J. Vidrna]], [[Charvát Jaroslav|J. Charvát]], [[Prouzová Jitka|J. Kostková]], [[Valentová Zuzana|Z. Lajbnerová]]) | ||
* '''[[Matoušek Josef|Josef Matoušek]]''' (účastník OH 1964 a ME 1966; NR kladivo, platný oddílový rekord kladivo) | * '''[[Matoušek Josef|Josef Matoušek]]''' (účastník OH 1964 a ME 1966; NR kladivo, platný oddílový rekord kladivo) | ||
− | * '''[[Moravec Miloslav|Miloslav Moravec]]''' (ME 1950 a 1954, NR 400m př. a desetiboj, platné oddílové rekordy 400m př., desetiboj) | + | * '''[[Moravec Miloslav|Miloslav Moravec]]''' (ME 1950 a 1954, NR 400m př. a desetiboj, do roku 2015 platné oddílové rekordy 400m př., desetiboj) |
* '''[[Nohejl Jaroslav|Jaroslav Nohejl]]''' (odd. rek. 4x100m, trenér od 1965 dosud, svěřenci [[Nix Tomáš|T. Nix]], [[Desenský Michal|M. Desenský]]) | * '''[[Nohejl Jaroslav|Jaroslav Nohejl]]''' (odd. rek. 4x100m, trenér od 1965 dosud, svěřenci [[Nix Tomáš|T. Nix]], [[Desenský Michal|M. Desenský]]) | ||
− | * '''[[Tomáš Josef|Josef Tomáš]]''' (OH 1964, ME 1962, NRv 5000m, platné oddílové rekordy 800m, 1500m, 5000m, 10000m, 3000 m přek.) | + | * '''[[Tomáš Josef|Josef Tomáš]]''' (OH 1964, ME 1962, NRv 5000m, platné oddílové rekordy 800m (do 2017), 1500m, 5000m, 10000m, 3000 m přek.) |
* '''[[Vidrna Jaroslav|Jaroslav Vidrna]] in memoriam''' (ME 1969, platný oddílový rekord disk) | * '''[[Vidrna Jaroslav|Jaroslav Vidrna]] in memoriam''' (ME 1969, platný oddílový rekord disk) |
Verze z 15. 5. 2019, 02:02
Síň slávy Hradecké atletiky
- Jaroslava Jehličková (účastnice OH 1968 a 1972, na ME 1969 zlato a WR 1500m, účastnice ME 1971; NR 800m, 1500m; platný oddílový rekord 800m)
- Jitka Prouzová Kostková (účastnice ME 1978; NR disk)
- Zuzana Valentová Lajbnerová (účastnice OH 1988; NR sedmiboj; platné oddílové rekordy výška, disk, "nový" oštěp, 2012-14 i kladivo, sedmiboj)
- Antonín Bezdíček in memoriam, (trenér 1950 – 1990, svěřenci J. Jehličková, J. Tomáš, V. Bartůněk, S. Prokopová)
- Jaromír Frič ml. (účastník ME 1978)
- Jaroslav Charvát (účastník ME 1974; NR kladivo)
- Jiří Kynos (OH 1972 4. 4x100m, ME 1969 bronz 4x100m, ME 1971 zlato 4x100m; NR 200m, až 11.5.2019 překonaný NR 4x100m)
- Václav Kynos in memoriam (účastník ME 1958 4x100m 4.; NR 4x100m, NRv 100m)
- Václav Lajbner (odd. rek. koule, disk, oštěp, trenér 1962? – 1985?, svěřenci L. Lajbnerová, J. Vidrna, J. Charvát, J. Kostková, Z. Lajbnerová)
- Josef Matoušek (účastník OH 1964 a ME 1966; NR kladivo, platný oddílový rekord kladivo)
- Miloslav Moravec (ME 1950 a 1954, NR 400m př. a desetiboj, do roku 2015 platné oddílové rekordy 400m př., desetiboj)
- Jaroslav Nohejl (odd. rek. 4x100m, trenér od 1965 dosud, svěřenci T. Nix, M. Desenský)
- Josef Tomáš (OH 1964, ME 1962, NRv 5000m, platné oddílové rekordy 800m (do 2017), 1500m, 5000m, 10000m, 3000 m přek.)
- Jaroslav Vidrna in memoriam (ME 1969, platný oddílový rekord disk)