Hofmanová Štěpánka

Z 110 let atletiky v Hradci Králové
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Hofmanová Štěpánka (1992), žije v Hořicích, nyní studuje v Praze Právnickou fakultu.

Štepánka ve vzduchu na závodech v Pardubicích

S atletikou začala s nástupem na gymnázium J. K. Tyla. K atletice ji přivedla spolužačka ze třídy Pavla Novotná, která v oddílu trénovala velmi dlouho. Vždy sledovala v televizi atletické soutěže a už jako malá si přála tento sport jednou vyzkoušet. Mnoho let se věnovala gymnastice, a proto si z atletických disciplín za svou specializaci záhy zvolila skok o tyči.

Sportovní gymnastice se věnovala deset let. Rovněž v rámci České obce sokolské. Na republikových přeborech ČOS ve všestrannosti byla každý rok na medajlových pozicích. Jejím trenérem je Vítězslav Perun.

Hostovala jeden rok za Nové Město nad Metují a tato zkušenost nepatří mezi její nejlepší. V rámci své atletické kariéry si vyzkoušela závodit snad v každé disciplíně. Nejvíce ji bavily víceboje, výška a tyčka, která je pro ni č. 1 a v posledních 3 letech se specializovala pouze na ni. Poslední sezónu 2013/2014 byla nucena vynechat kvůli přetrhaným vazům v koleni.

Největším atletickým zážitkem pro ni byl atletický meeting Zlatá Tyčka 2013, který se konal v Pardubicích. "Viděla jsem závodit tyčkaře, kteří představují světovou špičku a které člověk může obvykle vidět pouze v televizi."

Odmaturovala v roce 2012 na gymnáziu J. K. Tyla v Hradci Králové. Studuje práva na UK Praha.


Osobní rekordy: skok o tyči 290cm. Je držitelkou oddílového rekordu v tyči žen do 22 let 2,83 (9.6.2012).